Prezentacja filmów animowanych Ewy Marii Wolskiej

pokaz filmowy

Prezentacja filmów animowanych Ewy Marii Wolskiej

Ewa Maria Wolska

Kraj: Polska

Opis:

Ewa Maria Wolska - lalkarka, reżyser teatralny, animatorka poklatkowa. Ukończyła reżyserię teatralną w Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz filologię polską i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. "my dear quarantine" (zdobyła za ten film 12 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych) oraz "small. quite small" (Grand Prix Międzynarodowej Kampanii Wideo Lalkowego, UNIMA Korea).

W swojej sztuce staram się odnajdywać i wyrażać poezję życia, nieoczekiwane, dziwne, nieznane… Szczególnie interesuje mnie delikatna materia naszych emocji, zarówno ich siła, jak i urokliwe komplikacje. Marzę o łzach moich widzów i wierzę w moc katharsis.

  • small. quite small (2:30 min.)
    krótka impresja o poczuciu zagubienia i bezradności... przesłanie nadziei na czasy pandemii
  • "Moja droga kwarantanna" (5 min.)
    Film my dear quarantine jest moją odpowiedzią na pandemiczny czas izolacji, lockdownu.
    Bezpośrednią inspiracją do stworzenia projektu były nagrania dzikich zwierząt, które w tym czasie odwiedziły na całym świecie miasta – zaintrygowane nagłym spokojem i ciszą. Ich dziecięca ciekawość, skontrastowana z naszą samotnością i lękiem, była dla mnie niezwykle poruszająca. Film jest opowieścią o tym niesamowitym, poetyckim momencie.
  • tears tears tears (11 min.)

Galeria:

Harmonogram

08. października, g. 16:30 - D.K. Kadr, Rzymowskiego 32