Wernisaż wystawy "Teatr Fotografii" Przemysława Wiśniewskiego

wystawa

Wernisaż wystawy "Teatr Fotografii" Przemysława Wiśniewskiego

Przemysław Wiśniewski

Kraj: Polska

Opis:

Przemek Wiśniewski - Instruktor teatralny, założyciel Teatr Kreatury (1992r.) w Gorzowie Wlkp., Teatr Kreatury występował w Polsce, Kanadzie, Niemczech, Rosji, Francji zdobywając ponad sto nagród w tym OFFEUSZA na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA, inicjator wielu spotkań i zdarzeń teatralnych, twórca Grupy Happeningowej WESOŁE MIASTECZKO, założyciel Teatru FOTOgrafii (2012r.), pomysłodawca Teatralnego Spichlerza w Olsztynie i Teatralnej Szopki w Dobrym Mieście, nagradzany nagrodami ministra kultury i prezydenta Gorzowa za działalność kulturalną, juror konkursów recytatorskich i festiwali teatralnych, nagrodzony brązową odznaką recytatora.

  • Opis Obyczajów
    Proszę spojrzeć na te twarze. Twarze ludzi z pociągu, albo z tego tam…, czym tam zechcą podróżować. Aeroplanem, pontonem. To są twarze pozujące. Patrzą prosto w obiektyw aparatu fotograficznego. Patrzą w oderwaniu od tego, co się dzieje dookoła nich. W oderwaniu od ich życia, trosk i myśli. Proszę sobie wyobrazić siebie podczas pobytu na dworcu czy przystani. Za chwilę odjazd, ale ktoś prosi: „Czy mogę zrobić zdjęcie? Kilka zdjęć, najlepiej, kilkanaście. Nie, żeby coś tam, tak jak stoicie, tak jak siedzicie, mniej więcej naturalnie”. (Robert Konowalik)
  • Hamlet
    „Hamlet” Teatru Fotografii reklamowany jest jako superprodukcja. Istotnie, natłok charakterów, spojrzeń i grymasów twarzy może oszołomić. Jest bogato, lecz surowo. Przedziwna to superprodukcja. Pogrążona we wszystkich odcieniach czerni i bieli, unikająca zbędnych popisów na drugim lub trzecim planie, obywająca się bez wystawnej scenografii, popisów realizatorskich i wszelkiej ekwilibrystyki. To, co dla mnie istotne, zostało zapisane, wcześniej zaś odegrane na specyficznej scenie Teatru Fotografii. Niewiele można jeszcze dodać, zresztą te słowa, słowa, słowa, cóż mogą, mości książę? eRKa, „Nocnik Teatralny” luty 2014

Harmonogram

03. października, g. 17:00 - Klubokawiarnia Pora na Seniora, Puławska 3